Dzisiaj wysłałem list ...

Dzisiaj wysałłem list do mojego Stryjka do Wielkiej Brytanii, gdzie pozostał po rozwiązaniu Polskich Sił na Zachodzie.

Do przesyłki załączyłem kolejny film historyczny zrealizowany w Polsce (ulubiona tematyka) i napisałem kilka zdań namawiając go do zwrócenia uwagi najbliższym z młodszego pokolenia na naszą witrynę i forum.

Zdaję sobie sprawę, że bez pomocy tych najmłodszych bylli osadnicy sami nie zasiądą do komputerów i nie podzielą się swoimi wspomnieniami , co byłoby niewątpliwie stratą niemożliwą do oszacowania.

Stąd moja prośba o zwrócenie uwagi nie tylko na zacnych antenatów, ale i na starszych sąsiadów, którym trzeba ułatwić ten dostęp, a czasem po prostu przejąć funkcje informacyjne bo spora część z nich nie będzie chciała sama zaglądać w monitor komputera.

Jeżeli to możliwe to prosimy o wykonywanie skanów rodzinnych fotografii (proszę nie zapominać o opisach), których niewiele pozostało po latach tułaczki i czasem może tez warto uruchomić kamerę i porozmawiać utrwalając z pozoru rzeczy błache, ale bezcenne dla przyszłości (łatwiej filmować niż notować).

Świadków życia w Sienkiewiczach i niezwyczajnych ich losów w kolejnych latach po 10.02.1940 jest coraz mniej. A chyba dobrze by jeszcze coś więcej zostało do opowiadania dla nowych pokoleń, nieprawdaż?

Jeżeli ktoś chciałby publikować tekst lub zdjęcie, albo nagrania, a nie wie jak to zrobić prosimy o kontakt ze mną lub Panem Adamem.