Prośba o pomoc w zbieraniu funduszy na pomnik

OGÓLNOPOLSKI KOMITET BUDOWY POMNIKA OFIAR LUDOBÓJSTWA
DOKONANEGO PRZEZ OUN-UPA NA LUDNOŚCI POLSKIEJ
KRESÓW WSCHODNICH
 
 
Ponowny APEL
o godne upamiętnienie Ofiar banderowskiego ludobójstwa
 
Drodzy Rodacy!
 
Około 200 tysięcy polskich ofiar najokrutniejszego w naszych dziejach ludobójstwa dokonanego na Kresach Wschodnich II RP przez ukraińskich szowinistów z OUN-UPA już od 70 lat czeka na godny pochówek. Ich szczątki poniewierają się w nieoznaczonych i w większości nieznanych grobach.
 
Sprawcy tej zbrodni nie tylko nie zostali ukarani i potępieni lecz postawiono wiele pomników, obelisków i tablic stanowiących ich rzekome ?bohaterstwo? polegające w istocie na wyrzynaniu bezbronnych dzieci, kobiet i starców. Prawda o tej tragedii jest wciąż zacierana i fałszowana.
 
Naszym narodowym obowiązkiem jest godne uczczenie i upamiętnienie ofiar ludobójstwa poprzez wzniesienie w Warszawie pomnika. Monument zaprojektował wybitny rzeźbiarz, prof. Marian Konieczny, model jest gotowy do odlania w brązie. Niestety w tej ogromnie ważnej sprawie nie możemy liczyć na pomoc władz państwowych. Dlatego nadzieję pokładamy w ludziach dobrej woli miłujących Ojczyznę, szanujących prawdę historyczną oraz ceniących honor i godność narodu.
 
Pan Jan Niewiński zlecił wykonanie pomnika Hucie w Gliwicach, uzgadniając cenę wykonania na 250 000 złotych. Na dzień dzisiejszy wpłacono na rzecz Huty 150 000 zł. Niestety nie jesteśmy w stanie, w swoim wąskim gronie zebrać dalszych 100 000 zł na należność dla Huty.
 
Szanowni Państwo! Wesprzyjcie działania Komitetu Budowy Pomnika choćby najskromniejszym ?wdowim groszem?, ponieważ każda złotówka wpłacona na ten szlachetny cel przybliża jego realizację.
 
Realizując swoje cele statutowe, Komitet Budowy Pomnika ustanowił Krzyż Pamięci Ofiar banderowskiego Ludobójstwa dla uhonorowania osób fizycznych i prawnych, które swoją postawą, działaniem oraz ofiarnością przyczyniły się do upamiętnienia ofiar ludobójstwa oraz budowy pomnika.
 
Konto bankowe Komitetu Budowy Pomnika: Bank Spółdzielczy, Oddział Raszyn, Al. Krakowska 72, 05-090 Raszyn.
 
Numer rachunku: 92 8004 0002 2001 0014 6926 0001
 
POLUPLPR
 
V-Prezes Komitetu                                                      Prezes Komitetu
 
Ryszard Parulski                                                         Jan Niewiński
 
Warszawa, styczeń 2014
 
 
Ludobójstwo w oparach kłamstwa ? Jan Niewiński
 
Strona utrzymywana na serwerach SuperHost.pl Sp. z o.o.Hosting WWW - Bezpieczne serwery dedykowane - Tanie serwery VPS - Rejestracja domen - Poczta biznesowa